Festiwal Polska Éire odbędzie się w dniach 1-16 czerwca w Irlandii. Polska edycja festiwalu będzie miała miejsce w Rudzie Ślaskiej w dniach od 5 do 7 lipca. Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w ponad 150 wydarzeniach. Już teraz możecie posłuchać czym Piotr Kasperkiewicz z Ambasady RP w Dublinie oraz Wojciech Kostka ze stowarzyszenia Polish-Irish Educational Association podzielili się z Kasią Forest podczas spotkania na antenie Dublin City Fm. A w wywiadzie m.in. czy „the craic” będzie dobry także w tym roku oraz co zasługuje na szczególną uwagę podczas tegorocznej edycji tej imprezy. Słuchaczy zabawi również najnowsza piosenka Barry Jay Hughes’a, stałego bywalca Polska Eire Festival Ruda Śląska, zatytułowana „The Sound of Your Voice”, która miała swoją oficjalną premierę 16 maja!

Polska Éire Ladies Night w galerii In-spire w Dublinie już 7 czerwca!

Festiwal Polska Éire  

Już w tę sobotę (1 czerwca) rozpoczyna się festiwal Polska Éire pod hasłem „The Craic Will Be Dobry!”. To już piąta edycja wydarzenia, które zapoczątkowane zostało w marcu 2015 w celu budowania bliższych i silniejszych relacji polsko – irlandzkich. Jest to wspólne święto Polaków i Irlandczyków, w którego tworzenie zaangażowało się około 30 różnych organizacji z Polski i Irlandii. Patronat nad festiwalem objęło Ministerstwo Sprawiedliwości i Równości w Irlandii oraz Polska Ambasada w Dublinie.  Jednym z założeń festiwalu Polska Eire jest promowanie różnorodności kulturowej oraz wartości jakie wnosi polska społeczność do irlandzkiej rzeczywistości a także poszukiwanie wspólnych cech obu kultur.

Pomiędzy 1 a 16 czerwca odbędzie się szereg wydarzeń, w organizację których zaangażowane są społeczności polskie mieszkające w takich miastach jak Arklow, Balbriggan, Carlow, Cork, Dublin, Ennis, Galway, Gorey, Kilkenny, Limerick, Swords czy Wexford. Ogólnokrajowy zasięg festiwalu pokazuje kreatywność i otwartość polskich społeczności mieszkających na Zielonej Wyspie.

Do najciekawszych wydarzeń piątej edycja Festiwalu Polska Éire należą:

1 czerwca – II Irish-Polish Friendship Park Run (https://www.facebook.com/events/1303654866440422/) 7 czerwca – Polska Eire Ladies Night – cykliczna impreza dedykowana polskim kobietom biznesu z Irlandii. Do tej pory odbyło się 30 edycji oraz 180 prezentacji, w których uczestniczyło około 900 wyjątkowych uczestniczek. W maju tego roku LADIES NIGHT świętuje 3 lata istnienia (https://www.facebook.com/events/400333134138025/).

15 czerwca – Family Fun Day / PolskaEire Festival (https://www.facebook.com/events/428221991309003/)

16 czerwca –  Closing Gala Concert | PolskaÉire 2019 – SpaceTime Continuum – (https://www.facebook.com/events/293261858279100/)

A także pokazy filmów, wystawy fotografii, panele dyskusyjne, spotkania biznesowe, festyny rodzinne i wiele atrakcji, których szczegóły znajdziecie na stronie festiwalu oraz na facebooku.