W niedzielę (25.12) o godz. 12.15 (IE) / 13.15 (PL) Kasia Forest w studiu Biuro Podróży Wewnętrznej (BPW) rozmawiała o buddyzmie z dr hab. Arturem Przybysławskim – wykładowcą filozofii w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

 

artur-kg

 

artur

 

Co przyciąga ludzi do buddyzmu ? Czym jest medytacja? Jak lepiej żyć we współczesnym świecie? Jeśli chcecie znać odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych, zapraszamy do wysłuchania wywiadu Kasi Forest z dr hab. Arturem Przybysławskim już teraz:

 

* Dr hab. Artur Przybysławski to wykładowca filozofii w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ceniony tłumacz z wyróżnieniem Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Stopień doktora uzyskał na podstawie pracy „Myśl Talesa i Heraklita w filozofii Arystotelesa, Hegla, Nietzschego i Heideggera”. Autor książek „Coincidentia oppositorum”, „Buddyjska filozofia pustki”, „Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka” oraz wielu artykułów poświęconych filozofii starożytnej i współczesnej. Stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Wykładowca i tłumacz języka tybetańskiego. Studiował filozofię buddyjską oraz j. tybetański na uniwersytetach w New Delhi i Maladze. Buddyzm Diamentowej Drogi Linia Karma Kagyu praktykuje od 20 lat a od roku 2006 naucza go w ośrodkach linii Karma Kagyu w Polsce i na całym świecie.

polishshow-helloirlandia

Słuchajcie nas tutaj online w każdą niedzielę!