W niedzielę (26.07.15) o godz. 14.30 w BPW gościł fotograf Andrzej „Fetish” Frankowski. To jeden z najlepszych portrecistów i fotografów aktu w Polsce, który w fascynujący sposób pokazuje piękno kobiecego ciała . A w wywiadzie m.in. na czym polega sztuka fotografowania aktów kobiecych według Fetisha oraz jak powstają pomysły na jego prace.

Słuchaj tutaj:

 

*****

Andrzej „Fetish” Frankowski  – jeden z najbardziej znanych fotografów kobiecego ciała w Polsce. Swoim doświadczeniem i wyczuciem w kwestii tak delikatnej jak akt bije na głowę wielu. Fotografia jest dla niego całym życiem. Poświęca się jej bez reszty, a o jego poszukiwaniach i rozwoju najlepiej świadczą metamorfozy fotograficzne, często nie bez powodu głośno dyskutowane. Fetish przeszedł drogę od aktów krzyczących erotyzmem, przez romantyczne kochanki, fotografie reklamowe oraz słowiańskie Rusałki i świtezianki

Jest zafascynowany mitologią pogańską i ezoteryką. Swoją fotografią składa hołd kobiecemu ciału. Jego obrazy tchną wyczuciem piękna i kunsztem, który mistrzowsko pokazuje kobietę – jej naturalną piekność na tle dziekiej natury.

Z ciał swoich modelek układa formy, które wcześniej tworzy w swojej głowie. Fotografował lustrzanką cyfrową i w końcu powrócił do analogowej fotografii średnioformatowej. Uhonorowany w 2007 roku II miejscem oraz w 2010 I miejscem w konkursie Fotoerotica miesięcznika Playboy.

W 2013 wydał niezwykły album z fotografiami, który zachwycił setki osób swoją zawartością. Ze wstępu: „Romantyczne, ale i erotyczne; tak piękne, że aż nierzeczywiste, a jednocześnie pełne prawdy i nieudawanych emocji; mocne w wyrazie i równocześnie pełne delikatności – takie właśnie są zdjęcia Andrzeja Frankowskiego. Siła jego wyobraźni i wrażliwości zabiera nas w niepowtarzalną podróż po jego własnych poszukiwaniach świata, w którym czułby się dobrze i bezpiecznie. Zdjęcia Andrzeja są opowieścią mężczyzny o tęsknocie za spełnieniem i o kobiecie, która jest w stanie mu je zapewnić (…)”

Fan page Fetisha

Strona Fetisha

Wywiad dla Szerokiego Kadru

Fetish FB2Fetish FBFetish FB1Fetish 108Fetsih fb 5BPW Fetish 1