W środę (06.04) Kasia Forest z BPW spotkała się z nauczycielem buddyjskim oraz autorem książki „Oszuści w szatach”, Tomkiem Lehnertem. Już teraz możecie posłuchać czym Tomek podzielił się z Kasią Forest podczas tego spotkania na antenie CharityRadio.

Tomek Lehnert jest nauczycielem Buddyzmu Diamentowej Drogi oraz od kilkudziesięciu lat jednym z nabliższych uczniów Lama Ole Nydahl. Podróżuje on po świecie razem z Lamą Ole Nydahlem od 30 lat, organizując trasy swojego nauczyciela, wspierając go oraz nauczając buddyzmu.

Tomek Lehnert

Tym razem Tomek zawitał do Dublina z cyklem wykładów, które miały miejsce w ośrodku buddyjskim Diamond Way Buddhism Ireland. Przy okazji tej wizyty Kasia Forest rozmawiała z Tomkiem Lehnertem m. in. o tym dlaczego warto medytować oraz jak to się stało, że zainteresował  się buddyzmem.

lehnert (1)

© Rafael Photography

Książka Tomka Lehnerta „Oszuści w szatach” prezentuje kulisy konfliktu w szkole buddyjskiej Karma Kagyu. Ten dokument o charakterze powieści sensacyjnej przedstawia kulisy afery związanej z odnalezieniem inkarnacji jednego z największych mistrzów duchowych Tybetu. Pełna intryg i zaskakujących zwrotów akcji sprawia, że czyta się ją jednym tchem i z niedowierzaniem, że niektóre wybitne i powszechnie znane postacie współczesnego świata religii mogą być zdolne do tak mało wybitnych posunięć.

%22Oszuści w szatach%22

*Tomek Lehnert urodził się 15 sierpnia 1956 roku w Gdańsku. Studiował inżynierię lądową na Politechnice w Gdańsku oraz filologię angielską na Uniwersytecie w Poznaniu. Działał w ruchu studenckim „Solidarność” we wczesnych latach osiemdziesiątych. W 1983 roku zaczął praktykować buddyzm. Opuścił Polskę w 1985 roku i prowadził ośrodek buddyjski Karma Kagyu w Kopenhadze, Dania. Wiele podróżował po Nepalu, Indiach, Bhutanie, Birmie i Tybecie, przyjmując inicjacje i nauki tradycji Kagyu i Ningma. Od 1989 roku brał udział w tworzeniu ośrodków Karma Kagyu w obu Amerykach, Australii i Nowej Zelandii i Rosji, a także Europy Zachodniej i Wschodniej.

small_polishshow

Słuchajcie nas tutaj online