W programie BIURO PODRÓŻY WEWNĘTRZNEJ gościmy artystów, aktywistów, ludzi kultury, sztuki i nauki. Dzięki temu mamy szansę odbyć wspólną podróż do najpilniej strzeżonych światów naszych gości i zagłębić się na chwilę w tym o czym myślą i czego doświadczają.

Zapraszamy do wysłuchania radiowego spotkania z artystą Shivaya w archiwum BPW

Shivaya

Shivaya o sobie:
„Ze sztuką zetknąłem  się  już gdy byłem dzieckiem. Zawsze lubiłem rysować i przychodzilo mi to łatwo. Sprawiało mi to zawsze dużą przyjemność.

Po ukonczeniu szkoły podstawowej chciałem pójść do liceum plastycznego, ale niestety nie udało mi się  dostać. To miało na mnie duży wpływ, gdyż przestałem tworzyć na wiele lat.  Jednakże zawsze podziwiałem i interesowałem się  różnymi formami sztuki.

Do Irlandi przybyłem osiem lat temu, i mieszkam tu do dziś.  Wychowałem się  w rodzinie katolickiej, jednakże nigdy ta religia do mnie nie przemawiała.  Kilka lat temu zacząłem sobie zdawać sprawę z tego, że czasami pojawiają się  różne wizje w mojej głowie.  Ale nie potrafiłem ich zinterpretować, tak zaczęła się  moja podróż w świat duchowy.  Zafascynowany buddyzmem zacząłem poznawać inne filozofie, plemienne wierzenia i obyczaje różnych grup etnicznych.  W nich mogłem nareszcie znaleźć odpowiedzi na moje wizje. Tak własnie około czterech lat temu zacząłem znowu tworzyć.

Jednym z moich ulubionych mediów są farby akrylowe, lubie również używać sprejów do graffiti oraz różnego rodzaju markerów. Kilka lat temu zafascynowałem się  tatuażem, więc zacząłem także rysować  różnego rodzaju wzory o tej tematyce.

Jednym z moich ulubionych tematów w sztuce tatuażu jest święta geometria oraz technika kropkowa. Na moich obrazach staram się przedstawiać wizje z mojej głowy.

Poprzez moją sztukę chciałbym, aby inni ludzie mogli zdać sobie sprawę, że poza materialnym światem, który obserwujemy każdego dnia jest coś więcej.

Moja wizja naszej planet jest taka, aby wszyscy ludzie mogli żyć w szczęściu i harmonii ze sobą, naturą i całym wszechświatem. Aby byli świadomi tego, że jesteśmy tutaj jako jedna nacja, nacja Ziemian.  Chciałbym, aby poprzez moja sztukę  każdego dnia więcej ludzi przebudzało się z tego długiego “galaktycznego snu”, w którym większość z nas się znajduje.”

Facebook Event – Shivaya na antenie PLK FM

 

Shivaya Art na antenie radia PLK FM

Ahivaya

Shivaya Art "Vishuddha Spirit"

Shivaya

Shivaya Art 7

Shivaya Art 4

Shivaya Art