Rafal Kostrzewa

W niedzielę (30.08) o godz. 14.30 w BPW gościł dubliński fotograf Rafał Kostrzewa. Rafał specjalizuje się w portrecie aktorskim i biznesowym. Fotografuje także architekturę, krajobraz oraz wykonuje zlecenia dla gazet m.in. Irish Times.

Rafał Kostrzewa o sobie:

„Osoby fotografowane mają często problem z akceptacją własnego wizerunku. Twierdzą, że: nie lubią być fotografowane, są niefotogeniczne etc. To smutne, gdyż to nasze JEDYNE ciało, nasza twarz, to coś co raz dostaliśmy od naszych rodziców, jest bezennym darem, naszym życiem, ile by nie miało trwać…więc jak można tego nie lubić !? Ostatnio jeden z moich ulubionych portrecistów Peter Hurley opowiadał historią, ilustrując ją zdjęciem przecudnej kobiety, która skomentowała to zdjęcie jeszcze podczas sessji, mówiąc do męża: „Nie mogę na siebie patrzeć”. Znacie to? Tą kobietą była Miss Universum i zapewniam was wyglądała na tym zdjęciu jak anioł.

Każdy znas jest piękny. To jest tylko kwestia tego, co mamy w głowie i to do nas należy wybór, czy chcemy to dostrzec. Z każdym dniem stajemy się kimś bardziej interesującym, uczymy się, upadamy i podnosimy – tworzymy własną unikalną historią. Bądźmy wdzięczni za to, co otrzymaliśmy, za niezwykłą możliwość przemieniania myśli w rzeczywistość. To miał pewnie na myśli autor Bibli twierdząc, że zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga. Ktoś kiedyś wymyślił żarówkę, komputer, telefon. Spójrzcie to wszystko ISTNIEJE, a zaczeło się całkiem niewinie jako myśl, w czyjeś głowie.

Wracająć do fotografii, oświetlam moich modeli jak do wywiadu do topowego magazynu. Przymierzam ich jak na okładkę magazynu TIME „Człowiek Roku”. Chcę, aby poczuli się wyjątkowo. Pragnę, aby chcieli być dla siebie i swoich bliskich wlaśnie tym człowiekiem roku. Trenuję ich jak najlepiej prezentować się przed aparatem, poznaję ich historię, pytam dokąd zmierzają, co chcą osiągnąć. To wszystko chcę zawrzeć w tej fotografii. Może to wydawać się dużo, ale wyznaję zasadę: Celuj w gwiazdy to może wylądujesz na księżycu, będziesz celował w sufit – wylądujesz w kiblu.”

Rafał Kostrzewa – fotograf i właściciel studia fotograficznego Rafael Photography
Aktywista i menedżer ds. mediów społecznościowych w stowarzeszeniu „Przebudzeni”

37
1864

2