Już wkrótce kolejna edycja festiwalu 2016 Audi Dublin International Film Festival, która odbędzie się w dniach 18-28 lutego 2016. Festiwal znany był do tej pory jako Jameson Dublin International Film Festival. Widzowie obejrzą blisko 100 filmów pełno- i krótkometrażowych z całego świata.

Będzie można zobaczyć też  polskie filmy:

– Demon (Lighthouse, 24.02)
– Córki Dancingu (Lighthouse, 27.02)
– Przesilenie Letnie (Pavilion, 22.02)
– Umbra (Lighthouse, 25.02)

Festiwal uświetni także spotkanie z kompozytorem muzyki filmowej – Janem A.P. Kaczmarkiem, które odbędzie się w sobotę, 27 lutego 2016.

Można już kupić bilety na stronie festiwalu i sprawdzić program.

//DEMON /94 min / — INFO: 24.02.16, godz. 18:30 / Miejsce: Light House Cinema //  NAGRODA: Zdobywca Nagrody Głównej, Austin Fantastic Festival

Piotr przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego makabryczne znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego.

KUP BILET

 

//CÓRKI DANCINGU /92 min / — INFO: 27.02, godz. 18:00 / Miejsce: Light House Cinema // NAGRODA: Nagroda Specjalna Jury na Sundance Film Festival

Dwie syreny – Srebrna i Złota – lądują w środku świata warszawskich dancingów lat 80., tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i blaskiem cekinów. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli.

KUP BILET

 

//PRZESILENIE LETNIE/95 min / — INFO: 22.02.16, godz. 20:00 / Miejsce: Pavilion //

Romek i Guido mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków i gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii stacjonującym na polskiej prowincji. Romek pomaga samotnej matce, pracując jako pomocnik maszynisty Leona, który transportuje puste wagony kolejowe z rampy dezynfekcyjnej znajdującego się w pobliżu obozu koncentracyjnego. Pewnego dnia Romek kradnie porzuconą na torach walizkę z płytami jazzowymi i patefonem. Puszcza muzykę, którą słyszy przechodzący nieopodal Guido. Niemiecki żandarm przekrada się przez płot i wchodzi przez okno do mieszkania przerażonego Romka. Obaj nie przeczuwają jeszcze, że zmuszeni będą podjąć decyzje, które zupełnie odmienią ich życie.  Nagroda za Najlepszy Scenariusz na Montréal World Film Festival 2015.

 Po seansie odbędzie się spotkanie z odtwórcą roli głównej Filipem Piotrowiczem.

 

//UMBRA/ — INFO: 25.02.16, godz. 16:30 / Miejsce: Light House Cinema //

Alegoryczna opowieść o świadomym i podświadomym poznawaniu siebie, docieraniu do najgłębiej skrywanych tajemnic, odkrywaniu siebie w relacjach z innymi, w rolach, które gramy w świecie rzeczywistym i w rolach, jakie sobie przypisujemy w świecie swoich pragnień. W sposób poetycki, bez dialogów, za pomocą symbolu, muzyki i tańca film opowiada o zagubieniu dziewczynki uwiedzionej „złym dotykiem”, kobiety nie mogącej się spod niego wyzwolić, zmagającej się z uczuciem do oprawcy.

 

audi2

 

WYDARZENIE FESTIWALOWE  

// JAN AP KACZMAREK / MUZYKA FILMOWA- SEMINARIUM / — INFO: 27.02.16 /Miejsce i dokładna godzina zostaną podane w najbliższym czasie //

Jan Andrzej Paweł Kaczmarek –  (ur. 29 kwietnia 1953 w Koninie) – polski kompozytor, autor muzyki do ponad 50 filmów długometrażowych i dokumentalnych, oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych, laureat Nagrody Akademii Filmowej (2005) za muzykę do filmu Marzyciel (2004). Jest wirtuozem gry dwoma smyczkami na nietypowym instrumencie podobnym do cytry – Fidoli Fischera. W 1983 Kaczmarek wraz z poznańskimi lutnikami Stefanem i Jakubem Niewczykami stworzył instrument muzyczny niewkacz, którego konstrukcja została oparta na Fidoli Fischera.  Dyrektor i twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk w Poznaniu.

 

Pełen program festiwalu