O’Czytani w Dublinie to z pewnością najważniejsze wydarzenie polonijne tego roku w Irlandii. Ta dwudniowa impreza zacznie się już 29 czerwca w sobotę. Podczas festiwalu będzie można spotkać się z poczytnymi autorami z Polski.

Wśród gości festiwalowych bedzie m. in. psycholog, Ewa Woydyłło-Osiatyńską oraz Jakub Żulczyka – autor książki „Ślepnąc od świateł”. Będzie nie tylko coś dla tych, którzy lubią czytać. Tych, którzy sami próbują sił w pisaniu zapraszamy na panel dyskusyjny z udziałem emigracyjnych pisarzy o tym jak wydać własną książkę w Irlandii.

Podczas festiwalu będzie można nie tylko delektować się polską literaturą, ale również skosztować pysznego, włoskiego jedzenia. Jednym z gości festiwalowych będzie autorka książek kulturalnych Aleksandra Seghi, która poprowadzi „Toskański lunch”.

Nie zabraknie wydarzeń dla dzieci. Najmłodszych zapraszamy na warsztat rysunkowy z Agą Grandowicz, autorka ilustracji do książki “Dr Hibernica Finch’s compelling compendium of Irish Animals”.

A tak na festiwal zaprasza Aneta Kubas, prezes Polskiej Biblioteki Biblary w Dublinie oraz dyrektorka festiwalu O’Czytani  ⬇️

O’Czytani Festiwal Literacki już w czerwcu w Irlandii❗

PROGRAM FESTIWALU O’CZYTANI

SOBOTA, 29 CZERWCA 13.00 – 15.00

Warsztat rysunkowy dla dzieci w wieku 5 -10 lat. Zajęcia poprowadzi autorka ilustracji do książki “Dr Hibernica Finch’s compelling compendium of Irish Animals”, Aga Grandowicz. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do odkrywania zwierząt zamieszkujących Irlandię. Interaktywne, pełne niespodzianek spotkanie, pobudzi wyobraznię najmłodszych artystów. WSTĘP: 10 E

SOBOTA, 29 CZERWCA 18.30 – 20.00

Jakub Żulczyk, niewątpliwa gwiazda I Festiwalu Literackiego O’Czytani, zaszczyci Biblary swoją obecnością na spotkaniu autorkim. Autor książki i współscenarzysta serialu “Ślepnąc od świateł” (nagroda Orła dla najlepszego serialu), jest obecnie jednym z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia w Polsce. WSTĘP 5E JAKUB ŻULCZYK, PISARZ, PUBLICYSTA, FELIETONISTA, SCENARZYSTA. GOŚĆ SPECJALNY FESTIWALU O’CZYTANI, POJAWI SIĘ W SOBOTĘ, 29 CZERWCA  O GODZINIE 18.00 W POLSKIEJ BIBLIOTECE BIBLARY, INCHICORE, DUBLIN.

SOBOTA, 29 CZERWCA 20.00 – 22.00

Poetyckie Jam Session – zapraszamy wszystkich piszących do zaprezentowania swoich utworów. Spotkanie poprowadzi Cezary Waloszek, milośnik oraz twórca poezji. Poetyckie Jam Session oprawione muzycznie oraz kulinarnie będzie wyjątkowym, interaktywnym wydarzeniem dla tworców i odbiorców. WSTĘP: WOLNY DATEK

NIEDZIELA, 30 CZERWCA 14.00 – 16.00

“Toskański lunch” poprowadzi Aleksandra Seghi, autorka książek kulinarnych i bloga “Moja Toskania”. Kulinarna uczta, podczas której Aleksandra przeniesie nas na południe Włoch, do krainy smaków i zapachów. Podczas tego pysznego spotkania nie zabranie włoskich specjałów, przygotowanych na żywo przez autorkę, a które publiczność beęzię miała możliwość skosztować. WSTEP: 5E GOSPODYNI NIEDZIELNEGO TOSKAŃSKIEGO LUNCHU, PRZENIESIE FESTIWALOWYCH GOŚCI NA POŁUDNIE WŁOCH. GOTOWANIE W BIBLARY ROZPOCZNIE SIĘ W NIEDZIELĘ O GODZINIE 14.00.

NIEDZIELA, 30 CZERWCA 16.00 – 18.00

Sekcja Irlandzka, czyli panel dyskusyjny o tym jak wydać książkę w Irlandii. Zaproszeni goście, podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi publacją ich twórczości na Zielonej Wyspie. W rozmowie wezmą udział, m.in. Marcin Szulc, Aga Grandowicz, Jacek Jaszczyk, Mirosław Szwąder i Rafal Majchrzak. WSTĘP WOLNY

NIEDZIELA, 30 CZERWCA 18.00 – 20.00

Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, specjalny gość Festiwalu O’czytani. Autorka książek: Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień, Zaproszenie do życia, Podnieś głowę: Buty szczęścia, My – rodzice dorosłych dzieci, O alkoholizmie, Poprawka z matury. Rozmowę o jakości i zadowoleniu z życia, wzlotach i upadkach ludzkich, poprowadzi Kamila Okuniewska dziennikarka i prezenterka radiowa. WSTEP: 5E MAGNETYCZNA OSOBOŚĆ. KOBIETA O WIELKIEJ WIEDZY O LUDZIACH I MECHANIZMACH LUDZKIEGO ZACHOWANIA. PEŁNA POZYTYWNEJ ENERGII PSYCHOLOŻKA I TERAPEUTKA. W RAMACH FESTIWALU O’CZYTANI OPOWIE JAK ŻYĆ LEPIEJ I PEŁNIEJ.

Facebook Event https://www.facebook.com/events/490746211459607/

O’Czytani Festiwal Literacki już w czerwcu w Irlandii❗