W sobotę (23.07.16) gościła w studiu Charity Radio – Aga Szot, Dyrektorka Artystyczna The Icon Factory oraz właścicielka Aga Szot Art Studio. A w wywiadzie m. in. skąd bierze pomysły na obrazy, o swoich akcjach artystycznych na rzecz Temple Baru oraz o pracowni, w której można ją podgladać przez szybę.

Już teraz możecie posłuchać czym Aga Szot podzieliła się z Kasią Forest podczas tego spotkania na naszym kanale SoundCloud.

Jej mottem życiowym i artystycznym jest cytat z George’a Bernarda Shawa: „I hear you say ‘Why?’ Always ‘Why?’ You see things; and you say ‘Why?’ But I dream things that never were; and I say ‘Why not?”. Praca artystki była nominowała na konkursie „BP National Portrait Award” organizowanym przez National Portrait Gallery w Londynie w 2016 roku.

Aga nie ukrywa, że czerpie inspirację z pop-artu i sztuki XX wieku, ale nie chciała, aby jej twórczość była w jakiś sposób szufladkowana. Ostatnim odkrytym przez nią współczesnym malarzem, którego dzieła można zobaczyć na wystawie w Londynie był Richard Diebenkorn.

Sponsor programu: Meastelo

ada

 

agaszottemplebar